2022’nin Bitcoin'i Pangolin mi?

Pangolin nedir? 2022'nin Bitcoin'i olarak mı görülüyor? 2022'de Pangolin'in fiyat grafiği nasıl olacak? Gelin hep birlikte bir bakalım...

2022’nin Bitcoin'i Pangolin mi?

Avalange ağının ilk tokenı olarak piyasada yerini alan Pangolin (PNG) gerek proje içeriği gerek ise bir token olarak kullanıcı dostu olması ile 2022’nin Bitcoin’i olarak görülmeye eşdeğer. Öncelikle Pangolinin bu kadar etkili olmasının en temeline inecek olursak projenin içeriğinden ve özelliklerinden bahsederek başlayalım.

Pangolin Nedir?

Pangolin Avalanche ağı ile çalışan otomatikleştirilmiş piyasa oluşturma (AMM) modelini kullanan bir tokendır. Toplamda 538 Milyon coin arzı bulunmaktadır ve tamamı topluluğa ayrılmıştır. PNG tokenların %95 yani 512 milyon PNG likidite madenciliği için ayrılmıştır. Kalan %5'lik yani 26 milyon token airdrop için ayrılmıştır. Ethereum ağında işlem gören tüm tokenlerin ticaretini yapabilen özelliğe sahip olan PNG tamamen topluluk tarafından dağıtılmaktadır. Kripto dünyasında bir çok token olmasına rağmen bir elmas gibi parlayarak kendini belli eden PNG’nin en önemli üç özelliğinden bahsetmemiz gerekir; hızlı ve ucuz  trade, topluluk odaklı geliştirme, adil ve açık token dağıtımı.

Pangolin’in öncelikli avantajı, Avalanche ağı üzerinde işlem yapıldığından, hızlı ve düşük işlem ücretleri ile trade yapma imkanı sunmaktadır. Diğer önemli geliştirmesi ise teknik olarak mevcut bulunan sistemde önemli performans artışları sağlamasının yanı sıra topluluk odaklı geliştirmeyi ön planda tutmaktadır. Bahsettiğimiz özelliği biraz daha açacak olursak Pangolin %100 ünü topluluğa dağıtır. Tüm tokenler ekibe, danışmanlara, yatırımcılara veya içeriden kişilere herhangi saklama söz konusu olmaksızın doğrudan topluluğa dağıtılır. Topluluk odaklı olmasının avantajı ise fiyatını proje kullanılabilirliği ve hayata geçirilebilirliğinin ön planda tutulmasıdır. Yani PNG proje ekibi projesine o kadar güvenmiş ki tüm arzını topluluğa dağıtabilmiş diyebiliriz.

2022'de Pangolin Ne Olacak?

Evet Pangolin projesinin içeriğinden kısaca bahsettik. Artık yatırımcılarımızın proje içeriği konusunda bilgi sahibi olduğunu düşünerek 2022 yılında Pangolin beklentisini, neden bu kadar yükseldiğini ve daha çok yükselebilir mi sorularına geçiş yapalım.

Pangolin proje içeriği olarak en önemli özelliklerinden birinin % 100 topluluk odaklı olduğundan bahsetmiştik. Peki bu özelliğin Pangolinin fiyatına nasıl etkisi olabilir? Bu aralar Pangolin kripto para dünyasında en büyük kripto para birimlerinden birisi olma yolunda ilerliyor. Arzının tamamı kullanıcıların elinde olması sebebi ile toplumun kabul görme oranı artıyor ve bazı şirket gruplarının da dikkatini çekmeyi başardığı için geleceği parlak görünen tokenlar arasında yer almakta. Bu faktörleri göz önüne alacak olursak 2022 de daha çok insan yatırım yapıyor doğal olarak yatırımlar arttıkça fiyatını da etkiliyor ve yükseliyor.

Pangolin projesinin arkasındaki ekibinin pangolinin gelecek süreçte büyük planları olduğunu ve kesinlikle hesaba katılması gereken bir para birimi olduğunu açık şekilde görülmektedir. Pangolin fiyatının geçmişine bakıp kısaca analiz ettiğinizde, 2022 - 2025'e göre Pangolin fiyatında % 100 - 200'lük bir artış çılgınca bir düşünce değil. Bu nedenle, bu kriptonun gelecekte çok yükseleceğini görmek gerçekçi olmayan bir tahmin olmayacaktır. Dünya üzerinde henüz yeni sayılabilen ve hala gelişime açık olan kripto sektörüne kullanıcıların avantajına olacak olan Pangolin’in zaman içerisinde bilinirliği ve ticari amaçlı kullanımı arttıkça piyasa değerindeki yükselişinin de kaçınılmaz olması bekleniyor. Pangolin 2021 yılının başında çıkışını yaptığı için bilinirlik seviyesi ve yatırımcılarının artışı bu yıl içerisinde hızlı bir ivme kazanarak yukarı yönlü fiyatlanması kripto dünyasında beklenmektedir.